неділя, 23 вересня 2018 р.

Склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками та числовим променем. Розпізнавання геометричних фігур за заданими ознаками.


МАТЕМАТИКА
Тема. Склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками та числовим променем. Розпізнавання геометричних фігур за заданими ознаками.
Мета: вправляти учнів у складанні різних випадків складу числа 6; формувати обчислювальні навички, уміння складати, читати і записувати приклади на додавання; узагальнити знання дітей про многокутники; розвивати мислення; виховувати любов до тварин.
Хід уроку
I.             ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
На уроці не куняй,
Математику вивчай.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Весела лічба
5 ялинок і дубок
Заглядають у ярок.
Полічи-но, скільки всіх!
5 ялинок і дубок...
«Математичний пазл»
Ми сьогодні подорожуємо по зоопарку. Що ви знаєте про зоопарк?
Гра «Заблукало число»
ЖИРАФ
У жирафа не тільки довга шия. Незвичайною довгою відрізняються хвіст і язик ссавця. Довжина хвоста жирафа у деяких особин досягає 2,5 метрів. Язик довгошиїї тварини вельми унікальний, оскільки він має чорний колір, а його довжина близько 50 сантиметрів.

Розмістити числа по порядку і назвати сусідів числа.
На дворі дощова погода, і в нас тут хмаринки, які загубили свої краплинки.
З’єднати хмарку з краплями і парасолькою.
III. Ознайомлення з новим матеріалом. Склад числа 6
ЧЕРЕПАХА
Черепаха – одне з найстародавніших тварин на нашій планеті. Черепахи живуть на Землі більше 200 мільйонів років. Є родичами динозаврів.
 «Засели вільні квартири у чарівних будиночках»

Фізкультхвилинка
Пінгвіни
Пінгвін відноситься до загону птиць, але він єдиний з них не уміє літати, але може ходити стоячи і плавати.
КРОКОДИЛ
Крокодили не вміють жувати, тому їжу ковтають по частинах. У щелепах крокодилів від 64 до 70 зубів в залежності від виду
Порівняй числа

СЛОН
Слони сплять стоячи, зібравшись разом у щільну групу; тільки слоненята лягають спати на землю. При зустрічі слони вітаються — потиснувши хоботи
Учитель читає вірші, діти відповідають на питання скільки?, потім на дошці виставляються малюнки. Діти за ними складають приклади.
• У садок до годівниці
Прилетіли 3 синиці,
Потім — ще 3 птиці.
Скільки птиць на годівниці? (3 + 3 = 6)
• Каже мати квочка:
— В мене 2 синочка і 4 дочки.
Скільки ж діточок у квочки? (4 + 2 = 6)
• П’ять квіточок у Даші,
І ще одну дав Саша.
Хто тут може полічити,
Скільки буде 5 та 1? (5 + 1 = 6)
Скласти звукову модель слова МАК
АКУЛА
Робота з числовим променем.
Це — числовий промінь. Якщо до числа додамо 1, то отримає­мо наступне число, а якщо віднімемо 1, то отримаємо попереднє.
5+1
4+1 і т.д.
Записати 2 приклади
IV. Узагальнення знань про многокутники.
Назвати геометричні фігури,які знають.
А тепер послухайте віршик саме про перетворення квадрата.
Жили із братом братик —          І всі кути у брата,
Трикутник та квадратик.        Мов злодій, позрізав.
Квадратик завжди чемний,      А потім зло промовив:
Веселий і приємний.                      «Бажаю гарних снів!
Трикутник був пихатий,         Ти спати ліг з кутами,
ображений на брата.                     А встанеш без кутів».
Спитав його квадратик:                А вранці здивувався:
«Чому сердитий, брате?»             Даремно так старався.
А той стає ще зліший:                  Не стало брату гірше —
«За тебе я гостріший.                   Кутів удвічі більше!
А злюсь, бо в мене три кути,        Тут казочка скінчилась,
А їх чотири маєш ти».                А висновок такий:
В темряві до квадрата                Не треба зло робити,
Трикутник причвалав —             Бо вийде навпаки.

V. Підсумок уроку. Рефлексія
— Що сподобалося на уроці?